SLUNETA nezlomila černou sérii ani v Opavě

Závěr nadstavbové části připravil pro SLUNETU hodně tvrdý oříšek v podobě těch nejtěžších soupeří, po nevydařeném derby v Děčíně, přišly domácí porážky od Pardubic a Nymburka, na apríla se musela parta kolem Honzy Šotnara vydat přes celou republiku do Opavy, aby se tam pokusila zlomit černou sérii. Vše jí hrálo do karet, domácímu trenérovi Czudkovi chyběl stěžejní rozehrávač Šiřina, a tak hlavní dirigentské povinnosti zůstaly na Kouřilovi.

Úvod vyšel sice lépe domácím, ale SLUNETA držela krok, povedlo se jí zkoncentrovat se na, před utkáním neustále zmiňovanou, obranu po úvodních deseti minutách byl stav 17:14 pro domácí. V druhém dějství se ukázala pevná ruka domácího pointguarda Kouřila a Opava zaznamenala sérii 14:0, kterou nezlomily ani oddechové časy trenéra Šotnara. Slezané těžili hlavně z útočných doskoků a větší bojovnosti, a tak si do šaten odnesli poločasové vedení 42:28.

Z výsledku první půle je patrné, že SLUNETA se opět trápila v útoku a utkání nezastihlo její opory v dobré formě. Jediným, kdo snesl přísnější měřítko ze zahraničních posil byl Spencer Svejcar, ale ten před zápasem získal české občanství, takže ho můžeme už od pátku považovat za Čecha.

Po přestávce si v pohodě hrající domácí stále drželi dvouciferný náskok, ale Ústí bojovalo, ale tentokrát drhnul útok, jediným dvouciferným střelcem byl právě „novopečený Čech“ Svejcar, ale ten si pro změnu udělal 4. osobní chybu už během třetí čtvrtiny, takže si ho Šotnar musel šetřit do závěrečného dějství, do kterého se šlo za stavu 60:47.

V poslední čtvrtině se konečně rozehráli Hicks s Martinem, ale to už bylo pozdě a domácí si ve skvělé atmosféře dokráčeli pro jasnou výhru 82:68. SLUNETA nechala dobrou mušku v Ústí, a tak musíme věřit, že ji hráči najdou ve středeční domácí dohrávce prvního kola nadstavby, kdy na sever dorazí Medvědi z Kolína – a těm máme co vracet.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 82:68 (17:14 42:28 60:47)
Body domácí: Slavík 17, Kouřil a Farský po 15, Gniadek a Mokráň po 11, Švandrlík 7, Zbránek a Kvapil po 3
Body hosté: Martin 16, Svejcar 14, Hicks 12, Haiblík 8, Nábělek 6, Johnson a Pecka po 5, Maděra 2
Trojky: 34/9 – 24/6
Trestné hody: 27/19 – 29/18
Doskoky: 46 - 39
Osobní chyby: 22 - 25